chmura

Blog

Jak rozwiązania 'w chmurze’ mogą zwiększyć Twoje zyski

18.01.2023

Jak rozwiązania 'w chmurze’ mogą zwiększyć Twoje zyski.

 

Wiele ostatnio mówi się o ‘chmurze’. Często jednak pomijane jest to, w jaki sposób rozwiązania chmurowe wpływają na realny rozwój firm. Nie są one magiczną różdżką, która sama sprawi, że nasze zyski magicznie wzrosną. Ale dobrze wykorzystane, pozwalają nam budować dynamiczny biznes, oszczędzają nasz czas i zwiększają efektywność naszych zespołów. A wszyscy dobrze wiemy, że to już bezpośrednio wpływa na zyski firmy.

Chmura daje możliwości, których nie masz działając na infrastrukturze lokalnej. Jakie więc są najważniejsze zalety chmury, szczególnie wpływające na zwiększenie zysków Twojej firmy?

 

Czas. 

Zawsze go brakuje. Wyobraź sobie, że możesz poświęcić 50% więcej czasu na swój biznes. Marzenie! Jestem przekonany, że świetnie wpłynęłoby to na wyniki Twojej firmy.

Ale nie da się czasu wydłużyć… Doba ma określoną ilość maili do przeczytania, umów do zaakceptowania, ofert do potwierdzenia czy kaw do wypicia.  Nie możemy przecież zapominać o odpoczynku, podczas którego nie chcemy być bombardowani kolejnymi działania do wykonania.

Z pomocą przychodzi chmura, a właściwie rozwiązania pracujące na chmurze. Odpowiednią konfiguracją aplikacji możesz zoptymalizować swoje procesy, oszczędzając sobie całe mnóstwo czasu, choćby na dodatkową kawę…

Niech mail z fakturą poleci do weryfikacji automatycznie, bez Twojego udziału. Niech załącznik ze specyfikacją od kontrahenta z automatu pojawi się jako zadanie u Twojego pracownika. Wykorzystaj aplikacje do akceptacji, podejmowania działań zamiast poświęcać cenny czas na mało znaczące spotkania. Wykorzystaj możliwość zdalnej pracy i spotkań zamiast stać w korku. Te wszystkie rzeczy działają w chmurze, masz do nich dostęp zawsze, z każdego miejsca. Ogranicza Cię TYLKO fantazja… no, i ewentualnie budżet!

 

Porządek. 

Głównym zadaniem szefa jest podejmowanie decyzji. A żeby to zrobić, musisz zawsze panować nad sytuacją, musisz poznać fakty szybko i obiektywnie. Do tego niezbędne jest uporządkowanie danych w organizacji. Te dane są wszędzie: w mailu, u Pani Asi na laptopie, w CRM i kto wie, gdzie jeszcze.

Przy wykorzystaniu chmury Microsoft 365 zawsze pracujesz w spójnym środowisku. Widzisz to, co jest dla Ciebie w danej chwili najważniejsze. A jeśli jesteś szczególnie wymagający, możesz stworzyć panel zarządczy zestawiający najważniejsze dane (np. wykorzystując Business Inteligence). Nieustannie aktualizowane, w pięknej graficznej formie, „klikalne” abyś mógł dotrzeć do źródła. Wszystkie dane na jakich Ci zależy w jednym miejscu. Zebrane i zaprezentowane przez najnowocześniejsze systemy. Brzmi jak bajka? To nasza rzeczywistość.

 

Dostępność. 

“Szefie, gdzie jest ostatnia wycena dla naszego najważniejszego klienta? Nie mogę znaleźć, wyślę z cenami z zeszłego roku…” Horror. Ale dzieje się codziennie w wielu firmach. Nawet bez systemu CRM możemy wykorzystując Microsoft 365 zorganizować Twoje pliki tak, żeby każdy kto powinien miał do nich dostęp, z każdego miejsca na świecie. Zawsze będzie widział ostatnią wersję dokumentu. Będzie mógł pracować nad tym plikiem razem ze swoim kolegą, który jest 300 kilometrów od Ciebie, rozmawiając z nim i nanosząc poprawki widoczne dla wszystkich.

Dzięki odpowiednio skonfigurowanej chmurze możesz nawet pracować nad dokumentami w miejscach bez dostępu do internetu! Pliki zapisują się lokalnie, a gdy złapiesz zasięg, pliki samoczynnie synchronizują się i są widoczne dla wszystkich.

Chmura daje zdecydowanie większe możliwości dostępu do Twoich kluczowych danych niż lokalne środowisko. Te systemy właśnie po to powstały. Dostęp z laptopa, tabletu i telefonu oraz łączność z innymi w każdym momencie to największe zalety chmury.

Podobną funkcjonalność uzyskamy budując chmurę prywatną, we własnym środowisku informatycznym. Jest to możliwe, choć w większości przypadków droższe niż wykorzystanie chmury Microsoft…

 

Prestiż. 

Marki premium dbają o swoich klientów. I Ty pokaż im, że są dla Ciebie ważni, że dbasz o sprawną komunikację z nimi i inwestujesz w rozwiązania światowych liderów technologicznych. Twoi pracownicy również docenią możliwość pracy z najnowocześniejszymi rozwiązaniami informatycznymi. Wykonają swoje działanie sprawnie i skutecznie, omijając pojawiające się często w środowisku lokalnym problemy techniczne.  

Kiedyś się mówiło, że jeśli nie ma Ciebie w Internecie to nie istniejesz. Teraz jest to dalej aktualne, jeżeli przynajmniej w części nie działasz w chmurze… Twoja prezentacja w środowisku Microsoft 365 pokaże współpracującym z Tobą organizacjom, że poważnie traktujesz kwestie bezpieczeństwa i danych. To wszystko wypływa na większe zaufanie, a w efekcie – zyski firmy! 

Bezpieczeństwo. 

Chmura daje znacznie większe możliwości sprawnego wdrażania procedur bezpieczeństwa. Technologia chmury Microsoftu to najbardziej zaawansowany system na świecie. Ich zespół do spraw bezpieczeństwa liczy ponad 3500 inżynierów – dobrze opłacanych, doskonale wyszkolonych ekspertów. Wystarczy zadać sobie pytanie: Czy stać mnie na to, aby zatrudnić u siebie taki sztab ludzi? Jeżeli nie, za ułamek tej kwoty możemy korzystać z najbezpieczniejszych systemów na ziemi.  

Na cyberbezpieczeństwie nie można oszczędzać. Każda luka może zostać wykorzystana przeciwko Tobie, przez zewnętrznych atakujących lub wewnątrz organizacji. Utrata danych, szantaże ujawnieniem poufnych informacji, szyfrowanie, złośliwa modyfikacja treści to działania, które dzieją się setki razy codziennie. To działania, w których Microsoft 365 daje nam możliwość skutecznej obrony i eliminowanie zagrożeń. 

Pomyśl jaką tragedią byłoby ujawnienie wrażliwych danych o Twoich klientach. Czy Twoja infrastruktura jest zabezpieczona przed wyciekiem? Jeśli nie, koniecznie przenieś się do bezpiecznej chmury z dobrym administratorem, który odpowiednio skonfiguruje zabezpieczenia i pozwoli Ci skupić się na swoim biznesie. A nie na gaszeniu kolejnego pożaru… 

Skalowalność. 

Zdobyłeś duży kontrakt, na szybko potrzebujesz podwoić swój zespół i zwiększyć moc Twoich systemów. Gdzie kupić licencje, jak je zainstalować, może jakieś rozwiązanie jest lepsze? Masakra. No, chyba że działasz na chmurze. Wtedy taki wzrost opanujemy paroma kliknięciami.  

Zwiększamy moc serwerów, dodajemy nowe, wymagane licencje… A po realizacji kontraktu, na następny miesiąc wracamy do stanu poprzedniego. Nie ponosisz kosztów licencji, to były subskrypcje wykorzystywane tylko przez określony czas. Oszczędzasz pieniądze, oszczędzasz czas i pracę ludzi, którzy w przypadku infrastruktury lokalnej musieliby wymienić serwer, dokupić wieczyste licencje, zmigrować stare systemy na nowe itd. itp. Chmura swoją możliwością zwiększania i zmniejszania zasobów nie ma sobie równych. 

 

Integracja. 

Fajne słowo, takie nowoczesne. I adekwatne, bo to właśnie integracja pomaga automatyzować procesy na różnych platformach. Chmura Microsoft 365 ma niezliczoną ilość możliwości łączenia się z różnymi systemami, nie tylko ze stajni Microsoft. Tylko wyobraźnia może nas zatrzymać.  

Potrzebujesz ruszyć z systemem CRM? Nie ma problemu, podłączymy autoryzację do Azure AD, żeby Twój pracownik dostał się bez dodatkowego hasła, zasilimy listę klientów z bazy SQL do CRM, żeby nikt nie musiał tego robić ręcznie, podepniemy system poczty, tak żeby każdy mail od Klienta znalazł się w odpowiednim miejscu w systemie zarządzania klientami.  

Co więcej? Możemy zintegrować kalendarz i zadania tak, aby pracownik widział wszystko w jednym panelu. Co zyskujesz? Dynamikę działania Twojej organizacji. Dzięki chmurze takie rzeczy robi się szybko, one po prostu działają. A Ty i Twoi ludzie skupiacie się na sprzedaży, obsłudze Klienta zamiast na wielomiesięcznych wdrożeniach i niekończących się spotkaniach dotyczących wyboru technologii. 

 

Chmura jest bardzo ważnym krokiem w ewolucji systemów informatycznych, jest wielowymiarowa, skalowalna i dostępna budżetowo. Możesz zacząć od niskich kosztów i zwiększać zaangażowanie wraz z rozwojem działalności. Najważniejszym jest pozyskać partnera do tych działań. Kogoś kto wie, że każde wdrożenie informatyczne jest dla biznesu, ma spełniać wymagania i rozwiązywać problemy, nie je mnożyć.  

Jeśli chcesz stworzyć u siebie proste i efektywne rozwiązanie chmurowe, skontaktuj się z nami! Od wielu lat projektujemy i wdrażamy systemy w chmurze, łączymy środowiska hybrydowe, ale również zarządzamy tymi rozwiązaniami i doradzamy w zakresie ich wykorzystania. Nigdy nie zostaniesz sam, a na aktualne problemy Twojej organizacji z pewnością dobierzemy odpowiednie lekarstwo. 

Pozostałe artykuły:

logo sharepoint

Biblioteka dokumentów w SharePoint Online

Biblioteka dokumentów w SharePoint Online to klucz do efektywnego zarządzania dokumentami w pakiecie Microsoft 365   SharePoint Online jest in...
znak zapytania

Outsourcing informatyczny

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zoptymalizować działanie swojej firmy, poprawić efektywność procesów i jednocześnie zmniejszyć koszty? Jeśl...
tożsamość cyfrowa

Ochrona tożsamości cyfrowej

Ochrona tożsamości cyfrowej. Praktyczne porady dla lepszego zabezpieczenia swojego życia online. Żyjemy w erze cyfrowej, gdzie nasze dane osobowe ...